Domy mieszkalne – ocieplanie

Pianka poliuretanowa zapewnia doskonałe efekty termoizolacyjne przy ocieplaniu domów mieszkalnych. Zastosowanie pianki PUR w domach mieszkalnych i mieszkaniach pozwala na pełne wykorzystanie jej potencjału i odkrycie wielu zalet, jakimi charakteryzuje się ta coraz popularniejsza forma wykonywania dociepleń w domach i mieszkaniach. Przede wszystkim, pianka poliuretanowa zapewnia doskonałą termoizolację oraz zatrzymuje wilgoć, pozwala również na niezwykle precyzyjne wypełnienie szczelin, niewielkich przestrzeni, których nie pokryje styropian ani wełna mineralna. Zastosowanie pianki poliuretanowej w domach pozwala cieszyć się optymalnym komfortem mieszkania przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

Izolacja przeciwwilgociowa fundamentów

Wykorzystanie pianki poliuretanowej do ociepleń fundamentów w budynkach mieszkalnych, przemysłowych oraz gospodarczych to gwarancja maksymalnej szczelności oraz doskonałej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów. Jak wiadomo, najniżej położone obszary budynku są najbardziej narażone na działanie wilgoci i właśnie dlatego wykorzystanie pianki natryskowej doskonale sprawdza się przy ociepleniu fundamentu z uwagi na fakt, że pianka PUR, nawet w obliczu upływu czasu, nie nasiąka wodą, dzięki czemu jej właściwości hydroizolacyjne są bardziej zaawansowane w stosunku do pozostałych rozwiązań.

Ocieplanie poddaszy, stropów i strychów
Ocieplanie poddaszy, stropów i strychów
Szybkie i efektywne ocieplanie metodą natryskową
Szybkie i efektywne ocieplanie metodą natryskową

Ocieplanie dachu i poddasza

W kwestii ocieplenia dachu oraz poddasza pianka poliuretanowa nie ma sobie równych i sprawdza się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zapewnienie maksymalnej szczelności i najwyższego poziomu izolacji. Pianka PUR, dzięki swoim rewolucyjnym właściwościom, zapewnia:

  • kompleksową i niezwykle szczelną izolację dachu i poddasza,
  • wykonanie izolacji w bardzo szybkim czasie,
  • zmniejszenie kosztów wykonania ocieplenia oraz kosztów zużycia energii w przyszłości.

Pianka poliuretanowa a wełna mineralna

Dotychczas najpopularniejszą metodą izolacji termicznej dachu była wełna mineralna. Ceni się ją za ochronę przed nadmierną utratą ciepła pomieszczeń oraz dźwiękochłonność. Nie bez znaczenia jest również prostota montażu. Zdecydowanie większa skuteczność pianki poliuretanowej na tle innych materiałów izolacyjnych sprawia , że coraz więcej osób sięga właśnie po to rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ obecnie pianka poliuretanowa jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową to przede wszystkim różnica w sposobie montażu. Technologia natryskowa sprawia, że zaobserwować można znaczący przyrost pianki otwartokomórkowej – która wypełnia wszystkie szczeliny, eliminując mostki termiczne. Nie unikniemy ich przy wykorzystywaniu wełny mineralnej lub celulozy, co oznacza, że w tym przypadku izolacja nie jest w stanie zatrzymać całego ciepłego powietrza. Związana z tą kwestią jest przepustowość powietrza. Ocieplenia pianką poliuretanową to gwarancja materiału, którego konstrukcja jest paroprzepuszczalna, ma również charakter membrany – oddycha, ale nie wpuszcza zimnego oraz nie wypuszcza ciepłego powietrza. Skutkiem jest sposób reagowania na wilgoć –, pianka przepuszcza wilgoć, nie zatrzymując jej w sobie. To ma natomiast wpływ na zdrowie oraz żywotność izolacji – wełna częściej i szybciej ulega osuwaniu się oraz degradacji. Ocieplenie dachu pianką to gwarancja skutecznej ochrony na lata, podczas gdy stan wełny należy nieustannie kontrolować, gdyż zmiany, jakie w niej zachodzą, mogą skutkować pogorszeniem izolacji.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług? Masz pytania, na które chcesz uzyskać profesjonalne odpowiedzi z pierwszej ręki? Odezwij się do nas już teraz, a na pewno rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!
Skontaktuj się z nami!