Pianka PUR – sposób na solidne ocieplenie poddasza

Pianka PUR jest doskonałym materiałem izolacyjnym który cechuje się szerokim spektrum zastosowań. Służy ona między innymi do ocieplania poddaszy. Poniżej przedstawiamy charakterystykę pianki poliuretanowej oraz powody, dla których warto zdecydować się właśnie na taką izolację

Dlaczego docieplać poddasze?

Coraz więcej osób, decydując się na budowę domu jednorodzinnego, uwzględnia w projekcie zagospodarowanie poddasza na pomieszczenia mieszkalne. Jest to pomieszczenie, które w zależności od potrzeb może pełnić funkcję użytkową lub nieużytkową. Obecna technologia oraz coraz to nowocześniejsze standardy budownictwa pozwalają odpowiednio zadbać o izolację poddasza już na samym etapie budowy domu. Jednak budynki jednorodzinne starszego typu, które liczą po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, często są pozbawione dobrych warunków termoizolacyjnych. Warto wtedy zadbać o przeprowadzenie prac izolacyjnych, które pozwolą podnieść właściwości cieplne budynków, a tym samym przyczynią się do zmniejszenia kosztów energii ogrzewania.

Należy pamiętać, że w przypadku domów jednorodzinnych, straty ciepła przez dach osiągają pułap nawet 25%. Jest to dosyć wysoki współczynnik, dlatego też, należy wdrożyć odpowiednie rozwiązania, które wpłyną na energooszczędność. Ocieplenie poddasza można wykonywać zarówno na etapie budowy, jak i remontu budowy. Najskuteczniejszym materiałem izolacyjnym, który wyśmienicie wpisuje się w tę rolę jest pianka PUR.

Pianka PUR – bezpieczna, skuteczna i niezawodna izolacja termiczna.

Pianka poliuretanowa posiada szereg właściwości, które sprawiają, że spośród wielu materiałów izolacyjnych to właśnie ona wiedzie prym w aspekcie skuteczności ocieplania poddaszy.

Przede wszystkim jest ona wysoce efektywna energetycznie. Jej zastosowanie pozwoli zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o 40-60%. Co prawda natrysk pianką PUR kosztuje nieco więcej niż ocieplenie styropianem lub wełną mineralną, ale koszt ten zwraca się po jakimś czasie. Rekompensują go oszczędności generowane przez piankę PUR, które będą widoczne w niższych rachunkach za ogrzewanie oraz w mniejszym zapotrzebowaniu na moc cieplną.

Pianka PUR, którą zaizolowane zostanie poddasze dokładnie wypełni wszelkie szczeliny, pustki powietrzne, a także pozostałe przestrzenie. Jest ona materiałem ociepleniowym, który wyśmienicie przylega do krokwi i murłaty. Dzięki temu pianka PUR zapobiegnie ona przedostawaniu się zimnego powietrza do wewnątrz budynków. Jako szczelna bariera termiczna będzie ona chronić przed przedmuchami wiatru, a tym samym wpłynie na efekt wysokiej sprawności energetycznej.

Ponadto, pianka PUR ma właściwości „oddychające”, które przyczynią się do odprowadzania wilgoci z wewnątrz budynków. Można nią ocieplić dosłownie każdy element konstrukcyjny domu – poddasze, podłogi, sufity, ściany szkieletowe oraz fundamentowe. Pianka PUR idealnie dociera do trudno dostępnych miejsc i szczelnie przylega do powierzchni nawet o najbardziej zróżnicowanym kształcie. Jest ona przyjazna dla zdrowia – nie wywołuje alergii i nie podrażnia dróg oddechowych. Tym samym pianka zapewnia ona lepszej jakości powietrze wewnątrz obiektu niż w porównaniu z materiałami tradycyjnymi. Nie bez znaczenia jest także szybkość montażu pianki. W tek kwestii, pianka PUR cechuje się błyskawicznym tempem aplikacji, a po wykonaniu natrysku nie trzeba długo czekać by przystąpić do dalszych prac.

Jeśli pragniecie Państwo ocieplić poddasze oraz szukacie firmy, która wykonuje profesjonalny natrysk pianką poliuretanową, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy wysoką jakość realizacji. W przypadku chęci zlecenia nam prac, zapraszamy do kontaktu.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych usług? Masz pytania, na które chcesz uzyskać profesjonalne odpowiedzi z pierwszej ręki? Odezwij się do nas już teraz, a na pewno rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości!
Skontaktuj się z nami!